Zpět

Bobová dráha Happy World a Monkey Park

Adresa Špindlerův Mlýn
GPS 50°43'50"N 15°36'17"E (xx km)
780 m nad mořem
Nejbližší infocentrum Nejbližší infocentrum: Infocentrum Spindl.info (596 m)
swipe

Bobová dráha Happyworld, která byla postavena v roce 1997 jako první projekt tohoto druhu v České republice, je v provozu 365 dní v roce. Dráha je dlouhá 966 metrů, s průměrným sklonem 7,03% a převýšením 68 metrů. Jezdec si užije 22 zatáček, 5 jumpů (terénních zlomů) a tři tunely. K dispozici jsou jedno či dvoumístné boby. Děti od 8 let mohou jezdit samostatně. Bobista si sám reguluje rychlost a styl jízdy podle svých schopností, ale měl by se zároveň řídit bezpečnostními předpisy, při jejichž dodržování je jízda absolutně bezpečná. Kolečkové vozíky v dráze mohou dosahovat okamžité rychlosti až kolem 65km/hod.

MonkeyPark Špindlerův Mlýn je situován v okolí nástupu na zdejší populární bobovou dráhu. Nejdelší lanový park v Krkonoších má v nejdelší trase celkovou délku 432 m (středně těžká obtížnost), střední trase délku 356 m (střední obtížnost) a v krátké trase délku 296 m (snadná obtížnost). V nejdelší trase má MonkeyPark Špindlerův Mlýn 32 překážek, jejichž nejtěžší obtížnost je 3 z pětistupňové řady. Je určen nejširší veřejnosti včetně dětí od 140 cm výšky. Je projektován a koncipován tak, aby ho mohl absolvovat i absolutně netrénovaný turista nebo dítě od dané výšky. Přesto (nebo právě proto) si i tento návštěvník odnese báječný zážitek.

Lezec MonkeyPark Špindlerův Mlýn postupně zdolává překážky zavěšené na lanech mezi stromy ve výšce 2 - 8 metrů. Na stromech jsou přitom připevněny mezi jednotlivými překážkami speciální „základny“, na nichž se lezec přesune po překonání jedné překážky na druhou a může si i odpočinout. Umístění MonkeyParku Špindlerův Mlýn přímo do prostoru vzrostlého lesa přitom celý zážitek umocňuje, protože se tak návštěvník pohybuje - na rozdíl od umělých lanových center - stále v přírodě, pod korunami stromů „mezi nebem a zemí“.


Kategorie
  • letní bobová dráha
Je třeba opravit údaje?