Zpět

Bobová dráha Happy World a Monkey Park

Adresa 512 46 Harrachov 603
GPS 50°46'43"N 15°24'59"E (xx km)
658 m nad mořem
Nejbližší infocentrum Nejbližší infocentrum: Turistické informační centrum Harrachov (623 m)
swipe

Bobová dráha v Harrachově se nachází na severozápadním okraji Anenského údolí a byla otevřena v červenci 2004. Dráha je spolu s dopravním zařízením dlouhá cca 1000metrů a má 38m převýšení, průměrný sklon 6% a maximální 12%. Pro možnost večerních jízd je osvětlena a má jako první v ČR v celé délce vyhřívané koryto. Využít zde můžete jedno či dvousedadlový bob. Rychlost a styl jízdy si každý bobista reguluje sám pomocí vysoce účinné brzdy. Celá dráha je v souladu s bezpečnostními předpisy certifikována nejen podle předpisů EU, ale i TÜV. Při dodržení provozních předpisů je absolutně bezpečná, a tak na ní mohou jezdit děti od 8 let věku sami.

MonkeyPark Harrachov je situován v okolí poslední zatáčky bobové dráhy Harrachov. Disponuje 14 překážkami a je 273 m dlouhý. Poslední dvě překážky lanového parku vedou adrenalinovým 117 m dlouhým skluzem po laně nad horským jezírkem. MonkeyPark Harrachov je určen nejširší veřejnosti včetně dětí od 140 cm výšky. Je projektován a koncipován tak, aby ho mohl absolvovat i absolutně netrénovaný turista nebo dítě od dané výšky.

Atraktivita „MonkeyPark Harrachov“spočívá v postupném zdolávání překážek zavěšených na lanech mezi stromy ve výšce 3 - 7 metrů. Na stromech jsou přitom připevněny mezi jednotlivými překážkami speciální „základny“, na nichž si návštěvník jednak odpočine, a také se přesune po překonání jedné překážky na druhou. Jeho umístění přímo do prostoru vzrostlého lesa přitom umocňuje celý zážitek. Návštěvník se tak pohybuje „mezi nebem a zemí“, ale je - na rozdíl od umělých lanových center - stále v přírodě, pod korunami stromů a s bonusem atraktivního „přeletu“ horského jezírka.


Kategorie
  • lanový park
  • letní bobová dráha