Zpět

Expozice Šindelka - muzeum

Adresa 512 46 Harrachov 269
GPS 50°46'12"N 15°26'15"E (xx km)
709 m nad mořem
Nejbližší infocentrum Nejbližší infocentrum: Turistické informační centrum Harrachov (1.2 km)
swipe

Expozice je umístěna v žulové budově, známé v Harrachově jako Šindelka. Šindelová střešní krytina se zde vyráběla od počátku 19. st. až do 30. let 20. st. Posledních 60 tisíc šindelů vyrobených v r. 1934 bylo použito na starou Labskou boudu.


Kategorie muzeum
Certifikáty a členství Turistická známka
Sloh lidová architektura (80%)
Služby bezbariérové WC, možnost vstupu se psy, prodej cyklistických a turistických map okolí, prodej drobností a suvenýrů, prodej odborné literatury, prodej turistických známek, WC
Rok prvního zpřístupnění 2004
Rok výstavby 1805
Rok poslední rekonstrukce 2004
Je třeba opravit údaje?

Prohlídkové trasy / expozice

Popis Lesnická expozice je umístěna v přízemí budovy a seznamuje návštěvníky s celou lesnickou problematikou, od vytěžení lesního porostu přes přiblížení kmenů k cestám a jejich odvoz k dalšímu zpracování až po následnou obnovu lesa a péči o něj. Myslivecká expozice v patře budovy se věnuje myslivosti od historie po současnost: připomíná např. myslivecké tradice, lovnou zvěř, lovecké zbraně a psy, myslivost v umění a běžném životě. Největší atrakcí - zvláště pro dětské návštěvníky - je prostor "přezimovací obůrky", kde se kolem krmelce s různými druhy krmení sešlo několik lesních zvířat. Jelen, srnec, divočák, liška, zajíc a ptáci - celkem 14 vycpanin, přičemž v celé expozici jich lze napočítat 32. Na pěti místech expozice běží nepřetržitě krátké videopořady bez komentáře k jednotlivým tématům a v patře je navíc promítací kout s projekcí krásných záběrů z přírody, doplněných hudebním doprovodem.
Zpřístupnění
Možnost focení: Ano
Možnost videonatáčení: Ano
Otevírací doba
(GMT +2)
  • celoročně mimo Po 9:00-12:00 13:00-17:00 (samostatně bez průvodce)

Před návštěvou objektu doporučujeme si pro jistotu ověřit aktuálnost otvírací doby na webových stránkách objektu či telefonicky u provozovatele.

uzavřeno Právě teď uzavřeno dle otevírací doby
Doba prohlídky: 45 min.
Minimální / maximální počet osob na průvodce 5/30