Zpět

Muzeum Podzemí Krkonoš

Adresa 543 44 Černý Důl 48
GPS 50°38'3"N 15°42'39"E (xx km)
592 m nad mořem
Nejbližší infocentrum Nejbližší infocentrum: Turistické informační centrum Černý Důl (0 m)
swipe

Stálá expozice podzemí Krkonoš se nachází v suterénu budovy Úřadu městyse Černý Důl. Návštěvníci se zde seznámí s historií dolování v Krkonoších, například jsou zde fotografie a exponáty z lokality Berghaus v Černém Dole, z lokality historického důlního díla Kovárna v Obřím Dole, a též zde nechybí fotografie z krkonošských jeskyní.V malé výstavní místnosti se pravidelně mění výstavy regionálních umělců. Využit je i venkovní prostor před muzeem, kde je postavena replika dřevěné stoupy na drcení rudy, na několika metrech kolejnic stojí důlní vozíky, pod širým nebem najdete také velké bloky krkonošských hornin.


Kategorie galerie, muzeum
Služby možnost vstupu se psy, WC

Prohlídkové trasy / expozice

Popis Historie dolování v Krkonoších - fotografie a exponáty z lokality Berghaus v Černém Dole, fotografie z lokality historického důlního díla Kovárna v Obřím, fotografie z krkonošských jeskyní. Malá výstavní místnost regionálních umělců. Venkovní prostor před muzeem - replika dřevěné stoupy na drcení rudy, na několika metrech kolejnic stojí důlní vozíky, velké bloky krkonošských hornin.
Zpřístupnění
Přístupnost pro vozíčkáře: Ano
Otevírací doba
(GMT +2)
  • celoročně St-So 13:00-16:30 (samostatně bez průvodce)

Před návštěvou objektu doporučujeme si pro jistotu ověřit aktuálnost otvírací doby na webových stránkách objektu či telefonicky u provozovatele.

uzavřeno Aktuálně uzavřeno dle otevírací doby