Zpět

Městské muzeum Žacléř

Adresa Rýchorské náměstí 10, 542 01 Žacléř
GPS 50°39'11"N 15°54'27"E (xx km)
620 m nad mořem
Nejbližší infocentrum Nejbližší infocentrum: Turistické informační centrum Žacléř (0 m)
swipe

Městskému muzeu Žacléř je vyhrazeno první patro budovy. Návštěvníci postupně prochází čtyřmi částmi přehledně členěné stálé expozice s popisky v českém, německém a polském jazyce a mohou se seznámit se zajímavými dějinami našeho městečka a jeho blízkého okolí.V první části stálé expozice se můžete mimo jiné dovědět, kdy bylo založeno město Žacléř, kolik názvů město mělo, jací významní panovníci naše město navštívili, jak se Friedrich II. stal občanem Žacléře, jak se stavěla pevnost Stachelberg, jak dříve vypadala železniční stanice. Zjistíte také, že ve městě Žacléř dříve fungovalo mnoho úspěšných průmyslových podniků. Autoři se však nevyhýbají ani ožehavé problematice soužití německých a českých obyvatel a vysídlení původního německého obyvatelstva.Muzeum pravidelně pořádá interaktivní tématické výstavy s různým zaměřením a akce pro veřejnost.


Kategorie muzeum
Certifikáty a členství člen Asociace muzeí a galerií ČR
Služby počítač s připojením na internet, prodej cyklistických a turistických map okolí, prodej drobností a suvenýrů, prodej turistických vizitek, prodej turistických známek, WC
Rok prvního zpřístupnění 1999

Prohlídkové trasy / expozice

Popis Historie města se zaměřením na soužití českého a německého obyvatelstva od minulosti do konce druhé sv. války. Významné osobnosti (např. sochař Emil Schwantner, J. A. Komenský atd.). 400 let dobývání černého uhlí (model průřezu kamenouhelným dolem). Národopis Žacléřska (malovaný nábytek, modely roubených chalup, kroje, hračky).
Otevírací doba
(GMT +2)
  • leden-březen, květen-říjen, prosinec mimo Po 9:00-16:00 (samostatně bez průvodce)
  • duben, listopad Po-Pá 9:00-16:00 (samostatně bez průvodce)

Před návštěvou objektu doporučujeme si pro jistotu ověřit aktuálnost otvírací doby na webových stránkách objektu či telefonicky u provozovatele.

uzavřeno Aktuálně uzavřeno dle otevírací doby
Doba prohlídky: 60 min.