Zpět

Eva Urbanová a Moravské klavírní trio - Galakoncert

(xx km)

Nejbližší infocentrum Nejbližší infocentrum: Informační centrum Jilemnice (539 m)
Eva Urbanová a Moravské klavírní trio - Galakoncert

Eva Urbanová - soprán

Moravské klavírní trio

Jana Ryšánková - klavír

Jiří Jahoda - housle

Miroslav Zicha - violoncello

První dáma české opery Eva Urbanová za doprovodu renomovaného Moravského klavírního tria zazpívá to nejlepší z oper světového repertoáru.

Díky fascinujícímu jevištnímu výrazu a zvučnému hlasu se Eva Urbanová stala první dámou české operní scény . Již bezmála dvacet let patří k největším hvězdám pražského Národního divadla a sklízí ovace v zahraničí včetně newyorské Metropolitní opery. K nejvýznamnějším trofejím Evy Urbanové patří Cena Thálie za Kostelničku v Janáčkově Její pastorkyni a americká cena Grammy za nahrávku Celeste Aida: Famous Opera Arias (Nebeská Aida: Slavné operní árie). V roce 2003 získala v Torontu ve spolupráci s Kanadskou operní společností cenu Dora Mavor Moore za vynikající operní představení, opět za ztvárnění Kostelničky. Její nahrávka Fibichovy Šárky pod taktovkou sira Charlese Mackerrase byla v roce 2001 nominována na Grammy, v roce 2003 byla Eva Urbanová jmenována Rytířem řádu umění a literatury Francie.

Moravské klavírní trio se objevuje na naší koncertní scéně od roku 1997. Hned v následujícím roce se soubor úspěšně prezentoval na soutěži v italském Vercelli. Za dobu své dvacetileté existence ansámbl absolvoval stovky koncertů v ČR i v zahraničí a je pravidelným hostem nejrůznějších hudebních festivalů. Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru prověřených sítem času se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů, společným projektům s jinými instrumentalisty (klarinet, viola). Nepřehlédnutelnou činností souboru je je též spolupráce tria se špičkovými operními sólisty všech hlasových kategorií (E. Urbanová, Š. Margita, Y. Tannenberger, P. Berger, M. Isochi, R. Samek a mnoho dalších), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru. Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s živým ohlasem široké hudební veřejnosti.


Typ koncert
Místo konání Společenský dům Jilm (Jilemnice)
Datum a čas konání st 6.12.2017 20:00
URL www.sdjilm.cz/#/udalost/90
Předprodej vstupenek od 9.10.2017
Přístupné pro vozíčkáře Neznámo (kulturní středisko je bezbariérové)
Zdroj dat Svazek měst a obcí Krkonoše
Je třeba opravit údaje?