Zpět

Ze Špindlerova Mlýna do Dolu Bílého Labe

swipe

Klidná a nepříliš frekventovaná cesta podél horské říčky Bílé Labe s vodopády a kaskádami skýtá hezké výhledy na Kozí hřbety. Cesta je vhodná pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a bez problémů též pro mechanické i elektrické vozíky.


Počet dnů 1
Převažující druh dopravy pěšky
Období jaro, léto, podzim
Podmínky Trasa je vhodná pro hendikepované a kočárky.

Začátek trasy najdete ve Špindlerově Mlýně na parkovišti P3 u lanovky na Medvědín (parkoviště je pro držitele průkazky ZTP zdarma), trasa je značena modře a celá vede po asfaltovém povrchu a vede po břehu Bílého Labe. Stoupání je táhlé a vyžaduje dobrou kondici, převýšení je 250 m. Trasa končí u boudy U Bílého Labe. 1 km před koncem trasy je upravené návštěvnické místo zvané "U svozu" kde jsou umístěny dřevěné informační panely s popisem místních zajímavostí. Je tu dětské hřiště s prolézačkami, pískovištěm a veřejným ohništěm, které je, jako jedno z mála oficiálně umístěno na území Krkonošského národního parku. Zásobu dřeva můžete se zvýšenou opatrností využít.

Zajímavosti:

1. Stanice sedačkové lanovky na Medvědín je bezbariérová a nabízí přepravu i pro vozíčkáře na mechanických vozících (vhodné pro osoby, které se sami bezpečně udrží na sedačce lanovky).

2. Přímo u parkoviště se nachází aquapark s bazénem, masážemi, saunou a vířivkami. Bazén je s pomocí asistenta přístupný i pro vozíčkáře.

Bezbariérová místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase:

1. Restaurace Aquapark - Restaurace se nachází přímo u hlavní silnice - naproti lanovce na Medvědín, má bezbariérový vstup do objektu a pro vozíčkáře je přístupná i restaurace. V restauraci je bezbariérové WC. Restaurace je vhodná pro rodiny s dětmi i seniory.

2. Restauraci Myslivna naleznete u soutoku Labe a Bílého Labe. Vstup do objektu je bezbariérový a restaurace je přístupná i pro vozíčkáře, ale není zde bezbariérové WC. Restaurace je bez problémů přístupná pro rodiny s malými dětmi i důchodce.

3. Odpočinkové místo U svozu - Nezastřešené odpočinkové místo na trase.

4. Bouda u Bílého Labe - Objekt se nachází na konci této turistické trasy v údolí Bílého Labe. Restaurace je bariérová, ale pro vozíčkáře je přístupná terasa.

5. Penzion Svatý Petr - Objekt se nachází v těsné blízkosti ski areálu Špindlerův Mlýn, je zcela bezbariérový včetně hygienického zařízení a nabízí ubytování také vozíčkářům. Je vhodný i pro seniory a rodiny s dětmi - v areálu je dětské hřiště.