Zpět

Pěší trasa na Sněžku ze Špindlerovy Boudy

Pěší trasa na Sněžku ze Špindlerovy Boudy


Počet dnů 1
Převažující druh dopravy pěšky
Období jaro, léto, podzim

Špindlerova bouda (cyklobusem) - červená tur. značka, Slunečník (1423 m n. m.), Slezská bouda (1395 m n. m.), Sněžka (1602 m n. m.) - modrá tur. značka Luční bouda (1410 m n. m.) - červená tur. značka, Památník obětem hor (1510 m n. m.), Výrovka (1356 m n. m.) - zelená tur. značka, Dlouhý důl, Sv. Petr (855 m n. m.), Špindlerův Mlýn - náměstí (720 m n. m.).

Charakteristika místa

Slezská bouda: původně v pol. 17. stol. tu stávala Panská bouda pro dělníky stavějící na Sněžce kapli sv. Vavřince. Když zanikla, v r. 1847 tu vyrostla Obří bouda. Po 2. světové válce byla ještě v provozu, ale v roce 1982 z důvodu devastace zcela zlikvidována.

Sněžka: nejvyšší hora Čech. Přes její vrchol prochází česko-polská státní hranice. Na severní polské straně spadají srázy do údolí Lomničky, na jižní české do Obřího dolu. Na vrcholu - moderní Polská bouda, 14 metrů vysoká kaple sv. Vavřince a nově vznikající česká poštovna.

Luční bouda: nejvýše položená horská bouda v ČR. Jméno převzala od stejnojmenné hory, na které se nachází. Nedaleko v Lučním sedle je postavena pietní kaplička Obětí hor.

Výrovka: horský hotel s krásnou vyhlídkou na panorama hor přímo na turistické a běžecké trase mezi Pecí pod Sněžkou a Špindlerovým Mlýnem.