Zpět

Z Harrachova na Krakonošovu snídani

(xx km)

Nejbližší infocentrum Nejbližší infocentrum: Turistické informační centrum Harrachov (747 m)
swipe

Dobře schůdná asfaltová cesta podél říčky Mumlavy s tzv. Obřími hrnci a 12 m vysokým vodopádem. Cesta je vhodná pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a je bez větších omezení vhodná též pro mechanické i elektrické vozíky. Z jakéhokoliv místa na trase se lze vrátit zpět.


Počet dnů 1
Převažující druh dopravy pěšky
Období jaro, léto, podzim
Podmínky Trasa je vhodná pro hendikepované a kočárky.

Trasa začíná v Harrachově na centrálním parkovišti vedle autobusového nádraží a je značená modře. Po celé délce trasy je asfalt, převýšení 330 m. Cesta vede podél říčky Mumlavy s obřími hrnci a končí na rozcestí zvaném Krakonošova snídaně. Odbočkou, která je štěrkovitá a se svodnicemi je možné se dostat až k 12 metrů vysokému Mumlavskému vodopádu (vozíčkáři zde budou potřebovat pomoc asistenta).

Zajímavosti v okolí trasy: horské město Harrachov, výhledy na skokanské můstky, Harrachovská sklárna a pivovar, doly, lesnická a myslivecká expozice Správy KRNAP Šindelka, dětské hřiště a dětská trasa Liška (Liška není vhodná pro vozíčkáře).

Bezbariérová místa pro občerstvení a úkryt na trase:

1. Mumlavská bouda: Výletní restaurace se stylovým interiérem - restaurace je pro vozíčkáře bezbariérová, ale při vstupu do objektu je nutné s pomocí personálu nebo asistenta překonat jeden schod. Pro seniory a rodiny s dětmi je objekt přístupný.

2. hotel Lovecká Mumlava - Hotel najdete na začátku trasy, pro vozíčkáře má bezbariérový vstup do objektu a bezbariérovou restauraci, je vhodný pro rodiny s dětmi i seniory.

3. Srub U lišáka - Srub je přístupný pro rodiny a seniory, ale pro vozíčkáře je bariérový (4 schody do objektu). Vozíčkáři mohou využít venkovního posezení u dřevěných stolů s venkovní obsluhou.