Zpět

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou se nalézá v západní části Krkonoš v malebném údolí, kterému vévodí Kotel a Lysá hora. Leží v nadmořské výšce od 447 do 1.417 metrů a skládá se z několika částí: Dolní Rokytnice, Horní Rokytnice, Rokytno, Františkov, Studenov, Vilémov, Hranice a Hleďsebe. Rozkládá se na území o rozloze 3.696 ha a má přes 3.000 trvale žijících obyvatel.

Historie
Původní osídlení Rokytnice nad Jizerou je doloženo v polovině 16. století. První obyvatelé těžili dřevo, měď, stříbro a olovo. Důležité bylo i sklářství a ruční tkaní plátna, které bylo postupně nahrazeno tovární výrobou a Rokytnice se v 19. století stala střediskem textilního průmyslu. V padesátých letech 20. století došlo k výstavbě prvních lyžařských vleků a Rokytnice se stává známým střediskem zimních sportů.

Aktivity
Rokytnice nad Jizerou je ideálním místem pro pěší výlety po okolních stráních a na hřebeny Krkonoš. V Rokytnici je několik značených cykloturistických tras. V letním období (červen - září) můžete rovněž využít Krkonošské cyklobusy, které propojují celé Krkonoše a udělat si i delší výlet třeba na druhou stranu Krkonoš. Rokytnice je především známá skvělými podmínkami pro sjezdové lyžování. Jsou zde ideální terény pro začátečníky na menších svazích, tak i pro ty nejnáročnější lyžaře ve skiareálu Horní domky. Běžecké lyžování Upravované běžecké tratě se nacházejí jak v blízkosti centra města (u kapličky, okolo Strážníku), tak ve vyšších polohách okolo Studenova nebo Dvoraček.

E-mail: infocentrum@mesto-rokytnice.cz
Telefon: 481 522 001

www.mesto-rokytnice.cz/infocentrum Rokytnice nad Jizerou